Жіноче здоров’я

Що таке клімакс? Клімактеричний період у більшості людей проходить без ускладнень. Організм поступово пристосовується до вікових змін, але нерідко клімактеричний період супроводжується багатьма тяжкими порушеннями які знижують працездатність, впливають на психіку людини.  

Клімакс – це період життя людини під час якого здійснюється перехід від стану статевої зрілості до стану повного згасання дітородної функції організму. У клімактеричний період відбуваються значні зміни в нервовій, серцево-судинній та ендокринній системах, порушується обмін речовин. 

Клімакс – фізіологічний період і більшість людей переносить його нормально. Лише в 10-15% людей клімакс супроводжується значними розладами менструальної функції нервової системи обміну речовин, сну, ендокринної системи, психіки і самому організмові справитися з ними буває нелегко. 

Якщо ви помітили у себе розлади менструальної функції, маткові кровотечі, явища неврозу, приливи, що проявляються раптовим потовиділенням з ознобом, серцебиттям, тревожністю, відчуттям тиску у голові та грудях, нудотою, задишкою, потовиділенням, порушенням працездатності необхідно звернутись до лікаря. З такими розладами людині самій впоратись не легко. Для нормального перебігу клімаксу дуже важливо, щоб жінка дотримувалася рекомендації лікаря щодо режиму праці, відпочинку і харчування і виконувала інші поради і настави лікаря. 

Жінки, бережіть себе
Своєчасно звертайтеся до лікаря!