Якщо у вас з’явилася задишка?

Якщо у вас з’явилася задишка при фізичному навантаженні звичайної інтенсивності на це необхідно своєчасно звернути увагу і звернутись до лікаря. Навантаження у даному випадку – це хода пішки, підйом по сходинках, повсякденні побутові навантаження.

Задишка – це відчуття нестачі кисню та прискорення дихання. Потрібно розуміти, що у людини середнього та похилого віку  вона може бути наслідком детренованості, ожиріння, але дуже часто це перший прояв серцевої недостатності. В цьому випадку необхідно завчасно звернутись до лікаря кардіолога в плановому порядку. Задишка, що збільшується і виникає при все менших навантаженнях, а тим більше до неї приєднується задуха вночі, коли ви лягаєте спати, або приєднуються набряки  нижніх кінцівок, вимагає термінового звернення до лікаря. У  разі різкого погіршення стану необхідно викликати швидку допомогу.

Захворювань, що викликають задишку багато, а саме серцеву недостатність можуть викликати ішемічна хвороба серця, що ускладнилась гострим інфарктом міокарда, появою аритмії у вигляді фібриляції або тріпотіння передсердь, або важких порушенням провідності ,важкий перебіг гіпертонічної хвороби, набуті або вроджені вади серця. Ваше своєчасне звернення до кардіолога попередить фатальні ускладнення у подальшому і збереже  вам якість життя зараз. Це можливо при своєчасному уточненні кардіологічного діагнозу та призначенні кваліфікованого лікування  хвороби, що викликала задишку та її ускладнення. Якщо ж з’ясується, що у вашому випадку задишка має іншу природу – це допоможе своєчасно скерувати вас до лікаря іншого фаху і знов таки надасть можливість своєчасно призначити вам ефективне лікування у профільного фахівця – пульмонолога,  гематолога, онколога, психотерапевта.

Хочу закликати вас не чекати коли хвороба почне прогресувати та звертатися своєчасно до лікаря!