Кардіологічне відділення №3

Кардіологічне відділення №3 є структурним підрозділом КНП «Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань» Запорізької обласної ради та клінічною базою кафедри внутрішніх хвороб 1 ЗДМУ. Протягом року тут отримують лікування близько 1600 хворих.

Завідувач відділення — Гуляш Юлія Володимирівна, лікар-кардіолог вищої категорії

Відділенням «Аритмії» розгорнуто на 60 ліжок. В наявності є 3-4-х місні палати, які містять душові кабіни, окремі санвузли, необхідні меблі. Також є палати підвищеного рівня комфорту: одномісні і двомісні, в них є додатково кондиціонери, холодильники, кольорові телевізори.

Всі палати мають двосторонню селекторний зв’язок з постом, що допомагає медичному персоналу швидко реагувати на зміну в стані пацієнтів.

Основними завданнями відділення є організація і здійснення спеціалізованої висококваліфікованої діагностичної, лікувальної та консультативної допомоги жителям Запорізької області і міста Запоріжжя із захворюваннями серцево-судинної системи, забезпечення всього комплексу організаційних і науково-методичних питань для розвитку аритмологічної допомоги населенню.

У відділенні накопичений великий досвід в діагностиці та лікуванні таких захворювань, як:

 1. Порушення серцевого ритму (в тому числі фібриляція і тріпотіння передсердь, пароксизмальні тахікардії, екстрасистолії і т.д.);
 2. Порушення провідності серцевого системи (синоатріальна, атріовентрикулярна блокади і т.д.);
 3. Артеріальні гіпертензії, ІХС, міокардити, перикардити, кардіоміопатії, інфекційні ендокардити, вроджені вади серця, клапанні пороки серця (аортальні, мітральні, трикуспідального і т.д.) в поєднанні з порушеннями ритму або провідністю серцево-судинної системи, з наявністю серцевої недостатності і без неї.

Пильна увага приділяється відбору пацієнтів з показаннями для проведення радіочастотної катетерної абляції. Також проводиться активний відбір пацієнтів для імплантації однокамерних, двокамерних кардіостимуляторів, кардіовертерів-дефібриляторів, які здійснюється на базі КУ «ОМЦССЗ» ЗОР.

Підтримується тісна співпраця з відділенням кардіохірургії Запорізької обласної клінічної лікарні та відділеннями електрофізіологічних досліджень і кардіохірургії в інших аритмологічних центрах України.

Обстеження пацієнтів проводиться з використанням сучасних методик:

 • ЕКГ, добове моніторування (холтер) ЕКГ і АТ;
 • Ехокардіографія, в тому числі чрезстравохідна;
 • Черезстравохідна ЕКГ і кардиостимуляция;
 • Тредмил-тест або велоергометрія;
 • Оцінка вегетативного статусу;
 • Коронароангіографія;
 • Комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія;
 • Флюорографія;
 • Допплер магістральних артерій голови і судин нижніх кінцівок;
 • Оцінка роботи електрокардіостимулятора за допомогою програматора;
 • Оцінка функції зовнішнього дихання;
 • Стандартні методи обстеження, такі як: ОАК, ОАМ, біохімічні аналізи крові (глюкоза, електроліти, протеінограмма, ліпідограмма, коагулограма, креатинін, сечовина, печінкові проби, сечова кислота, СРБ, глікемічний профіль, сеча на цукор і ацетон, кардиоспецифических ферменти : тропонин I, МВ КФК, NT — pro BNP, D — дімер);
 • Консультації вузьких фахівців.

У розпорядженні фахівців відділення є повний спектр медичних технологій для комплексного лікування хворих на серцево-судинними захворюваннями, в першу чергу з аритміями і порушеннями провідності.

У відділенні працюють досвідчені, кваліфіковані медичні працівники:

Куратор відділення «Аритмії» — Лашкул Дмитро Андрійович, д.мед.н., доцент кафедри внутрішніх хвороб 1 ЗДМУ.

Лікарі-ординатори:

 • Земляний Вадим Володимирович, лікар-кардіолог вищої категорії;
 • Можайська Наталія Вікторівна, лікар-кардіолог вищої категорії;
 • Демідьонок Вікторія Вікторівна, лікар-кардіолог вищої категорії;

Старша медична сестра — Проровская Лідія Вікторівна, вищої кваліфікаційной категоріі.

Величезний внесок у функціонування відділення вносять грамотні і турботливі медичні сестри.

Весь персонал відділення готовий надати вам необхідну висококваліфіковану медичну допомогу і забезпечити комфортне перебування у нас!

З огляду на, що останнім часом одним з найбільш частих порушень ритму є фібриляція передсердь, колектив відділення представляє пам’ятку для таких пацієнтів.

Пам’ятка

 Кожен третій хворий на прийомі у кардіолога в поліклініці або в кардіологічному стаціонарі скаржиться на серцеві аритмії: перебої в серці або прискорене серцебиття. Це можуть бути поодинокі завмирання і відчуття випадання пульсу, а можуть бути перебої через кожні 2-3 скорочення серця.

Аритмії мають різну природу і можуть значно відрізнятися один від одного. Наприклад, синусова аритмія, яка зустрічається у дітей і молодих людей, може бути пов’язана зі зміною активності вегетативної нервової системи при диханні і не потребує лікування. Інша справа так звана фібриляція передсердь (ФП). ФП є найчастішим порушенням серцевого ритму, яка вимагає лікування.

Головною ознакою цього виду аритмії є неритмічний, хаотичний, часто прискорений пульс. При фібриляції передсердь відбуваються нескоординовані збудження і скорочення волокон окремих ділянок міокарда передсердь, тому передсердя не скорочуються нормально, а скорочується хаотично або фібрилює.

Фібриляція передсердь може протікати безсимптомно і її виявляють випадково при плановому огляді під час запису ЕКГ. Вона може бути у відносно молодих людей, частіше у чоловіків, які не мають серйозних захворювань серця. Тому необхідно приділяти увагу стану свого здоров’я, періодично необхідно робити ЕКГ і при появі скарг з боку серця обов’язково звертатися до лікаря.

Чим небезпечна фібриляція передсердь?                                                                         

Фібриляція передсердь викликає значне погіршення якості життя і може сприяти таким грізним станів якось

 • Гостре порушення мозкового кровообіг (емболічний інсульт). Через неритмічну роботи серця порушується плинність крові, в результаті в серці, зазвичай в лівому передсерді, може утворитися тромб. Частинки тромбу можуть відірватися і з потоком крові потрапити в судини головного мозку і викликати емболічний, тобто викликаний тромбом або емболом інсульт.
 • Розвиток хронічної серцевої недостатності у хворих з пульсом вище 100 в хвилину, частіше при постійній формі фібриляції передсердь.
 • Погіршення перебігу основних або супутніх захворювань, наприклад, ішемічної хвороби серця, артеріальної гіпертонії та ін.

Пам’ятайте — при виявленні у Вас фібриляції передсердь наприклад при випадковому проведенні ЕКГ, необхідно негайно звертатися до лікаря, який підбере найбільш підходящий варіант лікування цієї хвороби. Тільки спільні зусилля лікаря і пацієнта дозволять контролювати перебіг миготливої ​​аритмії, уникнути ускладнень і ефективно усувати напади аритмії.

Правильне лікування і суворе виконання лікарських рекомендацій дозволять Вам прожити не тільки довге, але і повноцінне, активне життя!