Сітківка ока – дзеркало  кровопостачання мозку

Найчастіші причини проблем з сітківкою очей – хронічні захворювання:  гіпертонічна хвороба, атеросклероз судин, цукровий діабет, захворювання нирок, а також захворювання органу  зору. Зміни сітківки ока називаються ангіопатіями, характеризуються порушенням кровообігу в сітківці ока і змінами з боку судин очного дна (набряк, зміна тонусу стінки судин).

Основні симптоми ангіопатії : зниження гостроти зору , поява перед очима «мушок», затемнених ділянок поля зору, розмитість зображення, зміна кольору візуального сприйняття, поява мікроаневризм, кровоточивості та ексудату в судинах сітківки, та інше.

Пізнє звернення до офтальмолога може призвести до розвитку ускладнень та сліпоти.

Ангіопатія сітківки ока – підступне захворювання, яке розвивається і протікає без будь-яких больових симптомів. Найчастіше діагностують під час проведення обстеження органів зору, коли пацієнти звертаються до офтальмолога.

Є різні методи лікування , але основне – запобігти захворюванню , виявити перші ознаки і тоді є надія на одужування та збереження гостроти зору.

Основним методом лікування  ангіопатії  сітківки є лікування основного захворювання, яке викликало розвиток цієї патології.

Незалежно від методу лікування дуже важливо звернути увагу на профілактику ангіопатії сітківки. Необхідно регулярно проходити медичні огляди у терапевта та офтальмолога, дотримуватись здорового способу життя. Для попередження захворювання допоможуть також вчасні заходи в лікуванні супутних  хвороб та контроль за рівнем цукру крові та артеріального тиску.