Порушення серцевого ритму

Аритмія – порушення серцевого ритму, при якому змінюються частота, ритмічність і регулярність скорочень серцевого м’яза. Серце може битися швидше чи повільніше, або просто неритмічно.

Нормальна частота серцевих скорочень у людини віком до 60 років становить 60-80 ударів на хвилину. Серцевий м’яз скорочується через рівні проміжки часу, тож людина звикає і не помічає своє серцебиття. Відхилення від норми супроводжуються прискореним пульсом, нерегулярними скороченнями. А може протікати безсимптомно. Тому визначити наявність аритмії та її виду можна тільки за допомогою інструментальної діагностики. Найчастіше аритмія трапляється у чоловіків віком старше 60 років. Однак, у рідкісних випадках буває й у дітей.

Причинами виникнення аритмії можуть бути патології серцево-судинної системи та позасерцеві проблеми. Захворювання серця, які найчастіше провокують розвиток аритмії: серцева недостатність, гіпертонія, ішемічна хвороба, вади серця, вроджені аномалії провідної системи, міокардити, кардіоміопатії.

До патологій інших органів і систем, що сприяють виникненню аритмії, належать цукровий діабет, захворювання щитоподібної залози, ураження серця внаслідок отруєння алкоголем, хвороби надниркових залоз, захворювання травного тракту, нестача магнію та калію.

Іноді причину хвороби не вдається визначити навіть після ретельного обстеження. Таку аритмію називають ідіопатичною (безпричинною).

Серед чинників, що провокують розвиток аритмії, виокремлюють надто рясну їжу, алкоголь, високі фізичні навантаження, недосипання, стреси, рідкі випорожнення, закреп, приймання певних препаратів.

Клінічні прояви: задишка, занадто швидке або повільне биття серця, запаморочення, болі в грудях, непритомність або переднепритомні стани.

Якщо у вас виникла підозра на аритмію, потрібно звернутися до фахівця за оглядом і діагностикою, щоб підтвердити або спростувати діагноз. Дослідженням і лікуванням аритмії займається лікар кардіолог.

Аритмія – небезпечна хвороба, тому в жодному разі не варто займатися самолікуванням. Будь-які препарати може призначити тільки лікар. Сам препарат у разі неправильного прийому може спричинити напади аритмії. В певних клінічних умовах виникає необхідність в хірургічному лікуванні аритмії.

Консультація кардіолога нашого центру забезпечить професійне рішення багатьох питань з аритміями.