Як уникнути повторного інфаркту
Статистика показує, що захворюваність і смертність від інфаркту міокарда в Україні знизилися. Цьому сприяло інформування громадськості про захворювання серця, а також ефективне використання медицини і технологій, наприклад розширення судин і застосування сучасних медикаментів.
Важливу роль відіграє і співпраця пацієнтів: під час відновлення необхідно дотримуватися багато умов — змінити спосіб життя і педантично приймати медикаменти за призначенням лікаря.
У наш час після інфаркту міокарда люди за великим рахунком можуть бути повністю здоровими і жити повноцінним життям
Однак, незважаючи на те, що для багатьох людей інфаркт є причиною переходу до здорового способу життя, статистика показує, що багато людей і після інфаркту не позбуватися від шкідливих звичок, не стежать за показниками здоров’я і не слідують призначень лікаря в прийомі медикаментів.
Дослідження про звички людей після інфаркту показало, що 12,2% пацієнтів, які до інфаркту курили, продовжують курити і після інфаркту, понад 40% людей після інфаркту страждають від ожиріння і / або підвищеного кров’яного тиску, а понад 50% мають підвищений рівень холестерину . Ці цифри показують, що фактори ризику, що сприяють розвитку серцево-судинних захворювань, досить поширені, а це може викликати повторний інфаркт.
Далі наведені узагальнені рекомендації кардіологів про те, що потрібно і чого не потрібно робити, щоб уникнути повторного інфаркту та інших серцево-судинних захворювань.
Шкідливі звички, яких слід уникати
Куріння — кинувши палити після інфаркту міокарда, можна знизити ризик повторного інфаркту в два рази. Коли людина кидає курити, значно знижується і ризик інсульту, а через п’ять років досягається така ж ступінь ризику, як і серед некурящих.
Алкоголь — надмірне вживання алкоголю несприятливо впливає на здоров’я серцево-судинної системи.
Стрес — важливо звернути увагу на вплив стресу на повсякденні звички, тому що стрес сприяє харчових розладів, паління, надмірного вживання алкоголю, малорухомості.
Неправильне харчування — уникайте вживання в їжу напівфабрикатів і м’ясних виробів промислового виробництва, зменшіть споживання солі і солодощів, не їжте продукти, що містять трансжири.
Поради кардіологів по зміцненню здоров’я після інфаркту
- Після інфаркту необхідно регулярно відвідувати сімейного лікаря, в разі необхідності провести обстеження і здати кров на аналіз, а також перевірити стан здоров’я у кардіолога.
- Виписані лікарем ліки потрібно приймати сумлінно, не пропускаючи і не знижуючи дози. Пам’ятайте, що довільне припинення прийому медикаментів може викликати повторний інфаркт.
- Займайтеся спортом — рухатися після інфаркту потрібно обов’язково! Поступово збільшіть час прогулянки до 2-3 км в день або на годину. Гуляйте не менше 5-6 разів на тиждень.
- Консультуйтеся з кардіологом — проведіть стрес-тест, а кардіолог призначить бажаний обсяг фізичних навантажень.
- Харчуйтеся правильно — вибирайте овочі та фрукти, цільнозернові продукти, нежирні молочні продукти.