Гіпертонічний криз – що  робити?

Гіпертонічний криз-раптове значне підвищення артеріального тиску від нормального або підвищеного рівня, часто вище 180/100 мм.рт.ст., яке супроводжується різними скаргами хворого  та  майже завжди супроводжується появою чи посиленням розладів з боку головного мозку, серця, очей, нирок та інших. З поміж кількох найпоширенних причин гіпертензівних кризів вважають відсутність прихильності до лікування, стреси, порушення дієти, зловживання алкоголем, метеозалежність та інші.

Що робити, якщо виник гіпертонічний криз?

  • напівсидяче положення хворого
  • свіже повітря для хворого
  • спокій, заспокійливі краплі чи валеріана
  • прийом постійних гіпотензивних лікарських засобів хворого
  • прийом каптопресу чи фармадипіну (якщо хворий не має на них алергії)
  • виклик швидкої допомоги в разі погіршення стану хворого.

КОНТРОЛЬ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ ТА СТАНУ ХВОРОГО!

Оскільки гіпертонічний криз може продовжуватися від кількох хвилин до кількох годин, контроль тиску та стану хворого це динамічний процес, потребує уваги і терпіння.

Після нормалізації стану пацієнту необхідно обов’язково звернутися на консультацію кардіолога для обстеження, підбору або корекції антигіпертензивної терапії.

Основна та, нажаль, найчастіша помилка пацієнтів – це прийом препаратів лише тоді,  коли вони себе погано почувають. Ця тактика дуже небезпечна для розвитку ускладнень кризу та гіпертонічної хвороби взагалі, таких як: інсульт, інфаркт міокарду, крововилив в око, ураження норок, порушення ритму, гостра серцева недостатність, які хворі МОЖУТЬ НЕ ПЕРЕЖИТИ!

Отже, сучасне лікування артеріальної гіпертензії, постійний прийом лікарських засобів, контроль тиску, пульсу, ваги та глюкози крові, здоровий стиль життя – покращить якість життя та його тривалість.

Кардіологи поліклініки нашого центру   ведуть прийом пацієнтів всі робочі дні з 8-00 до 16-00. Всі сучасні методи обстеження, консультації суміжних спеціалістів, відбір на госпіталізацію до стаціонарних відділень центру, в разі необхідності, консультація співробітників кафедри ЗМУ, спостереження за хворим та коригування терапії – доступно для громадян України за програмою медичних гарантій (на безоплатній основі).

Основний напрямок нашої роботи – ПРОФІЛАКТИКА!