Чому важливо лікувати печію?

Печія – це стан, при якому відчувається  печіння в місці  розташування стравоходу, яке поширюється вгору від надчеревної ділянки. Надходженню їжі зі шлунку в стравохід перешкоджає сфінктер — особливий замикальний м’яз. Якщо є недостатність цього сфінктера, вміст шлунку може закидатися назад. В наслідок постійного потрапляння соляної кислоти із шлунка до стравоходу відбувається пошкодження стравоходу  та розвиток запалення, утворюються ерозії та виразки. Стан, що викликає потрапляння кислоти з шлунку в стравохід, називається гастро-езофагеальна рефлюксна хвороба. При тривалому захворюванні підвищується ризик розвитку онкологічних утворень в стравоході.

Причини печії: порушення типу та режиму харчування; стресові ситуації; прийомом деяких ліків, гостра, підсмажена, жирна їжа; алкоголь; куріння та інше

Як лікувати?

Модифікація способу життя (боротьба з надмірною вагою, відмова від шкідливих звичок, не носити тісний одяг, уникати нахилів і не лягати протягом 3 годин після їди, спати з підведеним головним кінцем ліжка, обмеження жирів, кави, шоколаду, цитрусових);

Використання лікарських засобів, спрямованих на:

  • зменшення кислотності (антисекреторні препарати)
  • захист слизової оболонки стравоходу(антациди та альгінати)
  • нормалізація роботи шлунка (прокінетики).

Чи допоможе сода при печії? Дійсно, іноді люди вживають харчову соду, щоб позбутися печії. Однак робити цього не слід, бо полегшення буде нетривалим, а шкода – значною. Сода викликає «синдром рикошету», тобто після закінчення дії соди у шлунку збільшується секреція соляної кислоти й печія посилюється.

Якщо печія викликана порушеннями якості та режиму харчування або іншими зовнішніми факторами, вона не вимагає спеціальних заходів і легко усунеться після виключення першопричини. В інших випадках, після обстеження,  лікар розробляє індивідуальний план заходів, який охоплює дієтотерапію, медикаментозне лікування, оцінку співвідношення користі-ризику при необхідності прийому ліків, що викликають рефлюкс. В деяких випадках  рекомендується хірургічне лікування.

Перелік препаратів, термін лікування визначає лікар-гастроентеролог